Posted on

Počas chrípkového obdobia sa tento vírus veľmi ľahko prenáša medzi ľuďmi. Najčastejšie je toto obdobie, keď sa vonku otepľuje alebo ochladzuje, čiže na začiatku jesene alebo jari. Pred ochorením vás môže ochrániť jedine dobre vybudovaná imunita, na ktorej je potrebné pracovať neustále. Ako si zlepšovať imunitu počas celého roka?

Zlepšenie imunity – ako si vybudovať imunitu počas chrípkového obdobia? (Foto: unsplash.com)

Pestrá strava

Všetko sa začína pri tom, čo si do svojho tela vkladáte. V tomto prípade je to hlavne zloženie vašej stravy. Väčšinu vitamínov by ste mali čerpať práve odtiaľ a čo sa vám nepodarí prijať v dostatočnom množstve, tak je potrebné dodať doplnkami výživy. Vaša strava by mala pozostávať hlavne z ovocia a zeleniny, no netreba zabúdať ani na získavanie minerálov z mäsa, rýb, celozrnných výrobkov, strukovín a ďalších potravín, ktoré majú v sebe množstvo telu prospešných látok.

Výživové doplnky

Čoho máte nedostatok, to treba doplniť. Treba ale dávať pozor aj na to, čoho máte v tele prebytok a čo ho v tele spôsobuje, ani príliš veľa určitých látok v tele nie je dobré a môže to spôsobiť problémy. Na zlepšenie imunity sú najlepšie vitamín C, vitamín D, zinok a železo. V lekárni alebo na internete nájdete aj množstvo multivitamínov, takže je len na vás, ktorý variant si vyberiete.  Dôležité sú nielen v prevencií, ale aj ako ochrana proti chrípke.

Neviete ktorý a podľa čoho vybrať? Nákupná poradňa radí, ako vybrať multivitamín a vyberá najlepšie a najúčinnejšie.

Dostatok pohybu

Pohyb je neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Hlavne niekto, kto má sedavé zamestnanie by mal dobiehať pohyb po práci. Niekedy ani nie je potrebné dvíhať vysoké váhy alebo každý deň ubehnúť 10 kilometrov. Stačí prirodzený pohyb v podobe prechádzky, práce okolo domu alebo vykonávanie sezónnych športov (lyžovanie, korčuľovanie, bicyklovanie …). Všetko pre šport kúpite aj online a dokonca aj lacnejšie. Odporúčame využite zlavove.sk, kde nájdete zľavové kódy, prehľad akcií a zliav. To všetko pre stovky obľúbených slovenských eshopov.