Posted on

Nech už je váš dôvod k začatiu s cvičením akýkoľvek, je to skvelé rozhodnutie. Pohyb vášmu telu len prospeje a bonusom je aj skvelá postava. Aby bolo cvičenie čo najefektívnejšie, tak je na trhu množstvo pomôcok, do ktorých sa oplatí investovať. Tým, že je na výber toľko možností, tak je výber oveľa ťažší. My vám poradíme s tým, do čoho sa naozaj oplatí investovať, aby ste posilňovali celé telo.

Pomôcky na cvičenie doma: 5 vecí, bez ktorých sa nezaobídete (Foto: unsplash.com)

Ľahšie činky

Na cvičenie vrchnej časti tela, brucha, nôh aj zadku vám postačí jeden alebo dva páry činiek. Ideálne, ak sú gumové, pretože v prípade pádu vám nepoškodia podlahu, dobre sa držia v ruke a jednoducho sa s nimi manipuluje. Začiatočníkom odporúčame vyberať činky s hmotnosťou od 0,5 do 2 kilogramov, pre pokročilých sú vhodné činky až do 10 kilogramov. Nájdete ich v e-shopoch online aj kamenných obchodoch, rovnako ako všetky tieto cvičebné pomôcky.

Booty band

Ten odporúčame hlavne pre ženy, ktorých cieľom je vyformovať si zadok a nohy. Booty bands na cvičenie alebo aj booty bands môžu byť vyrobené z elastickej látky alebo gumy. Väčšinou sú rozlíšené farbami podľa tuhosti, a teda aj náročnosti. Viete ich využiť pri množstve rôznych cvikov. Guma pôsobí ako také závažie, keďže vytvára odpor voči cvičenej časti tela.

Gumový expander

Je to multifunkčná pomôcka, ktorá buduje svaly, spaľuje kalórie a pomáha aj pri rehabilitačných cvičeniach. Pri jej používaní sa zameriavate hlavne na posilňovanie chrbta, rúk a hrudníka, čiže celej hornej časti tela. Používanie je jednoduché – uchopíte si gumu o pevný bod, chytíte ju za držadlá a vykonávate cviky. Podobne funguje aj expander bez držadiel, len si ho musíte omotať okolo rúk.