Posted on

Vidiecky štýl je v súčasnosti veľmi populárny. Ľudia si v jeho duchu zariaďujú celé domácnosti, ale pokiaľ nebývate v dome na vidieku, môže to vyznieť trochu nepatrične. Vieme však o jednej miestnosti, do ktorej pokojne môžete trochu vidiecko štýlu vniesť. O akú miestnosť ide? O spálňu, samozrejme!

Chcete mať spálňu vo vidieckom štýle? Toto pre to musíte urobiť!
(zdroj: unsplash.com)

Farby a materiál vyberajte starostlivo

Zariadenie spálne vo vidieckom štýle môže vytvoriť útulný a pohodlný priestor s rustikálnym a prírodným vzhľadom, ktorý je aj veľmi populárny. Na to, aby ste takýto štýl dostali k sebe domov, potrebujete použiť farby, ktoré sú preňho typické. Vo vidieckom štýle dominujú predovšetkým prírodné a jemné farby. Do spálne preto zvoľte paletu farieb, ako sú jemné odtiene modrej, zelenej, krémovej, béžovej a svetloružovej. Tieto farby najlepšie vytvoria pokojnú a uvoľnenú atmosféru. Kľúčovým materiálom vidieckeho štýlu je drevo. Použite drevený nábytok, ako sú postele, nočné stolíky a skrine. Kúpiť ich môžete výhodne a rýchlo, ak použijete Merkury Market zľavový kód. Siahnite aj po starožitnom nábytku, ktorý môže do vašej spálne pridať autentický vidiecky šarm. Staré stoličky, zrkadlá a komody môžu byť výbornými doplnkami. Ešte viac prírodného vzhľadu dodajú aj drevené podlahy alebo obklady stien.

Nájdite starým veciam iné využitie

Zabudnúť nesmieme ani na textílie. Použite textílie, ako sú hrubé látka, bavlna a ľan, napríklad na posteľnú bielizeň, a doplňte ich aj závesmi, vankúšmi a prikrývkami. Vidiecky vzhľad ešte viac doplnia rustikálne vzory, ako sú kvety, pruhy alebo zvieracie motívy, ako sliepočky, králiky či iné zvieratá. Zahrňte do dekorácií aj prvky ako lampy s hliníkovými podnožmi, drevené rámy na fotky a staré kufre na úložné priestory. Na nákup lámp či iných elektrospotrebičov môžete využiť Alza zľavové kódy. Využívajte aj staré veci na iný účel, než sú pôvodne určené – napríklad staré keramické alebo sklenené fľaše sa môžu stať výbornými kvetináčmi.

Pohodlie a príjemná atmosféra sú základom každého štýlu

Kvety a rastliny môžu vytvoriť príjemnú atmosféru aj vo vidieckej spálni. Umiestnite vázy s čerstvými kvetmi na nočné stolíky alebo iné povrchy. Ľanové vrecia so suchými kvetmi môžu byť tiež krásnymi dekoračnými prvkami. Pridajte aj dotyk jemnej osobnosti, ako sú rodinné fotografie v drevených rámov, alebo autorské remeselnícke výrobky, ktoré prinesú vašu osobnosť a vlastný štýl do priestoru. Krytky na posteľnú bielizeň a ďalšie kovové prvky môžu pridať ešte viac rustikálnosti. Dôležité je zachovať pocit pohodlia a príjemného prostredia. Vo vidieckom štýle ide o jednoduchosť a autenticitu, a tak sa vyhýbajte nadmernému zdobeniu a zamerajte sa na prírodné materiály a prírodné farby. Na čokoľvek, čo budete do vidieckej spálne potrebovať dokúpiť, využite naše zľavové kupóny na KuponyZdarma.sk.