Posted on

Multifunkčné zariadenie, ktoré si získalo davy ľudí, sa určite nachádza aj vo vašej pracovni. Výhody sú nesporné a využitie značné. Avšak, aj tlačiareň potrebuje na svoj výkon, okrem energie, kvalitnú náplň. Polymérny prášok používaný pri laserovej tlači na vytvorenie obrazu na papieri.

Chcete, aby vám toner v tlačiarni vydržal dlhšie?
Chcete, aby vám toner v tlačiarni vydržal dlhšie? (Foto: unsplash.com)

Napriek tomu, že efektivita laserových tlačiarní je oveľa vyššia ako atramentových, predsa len toner nebude slúžiť donekonečna. Treba ho občas vymeniť. Aby ste ale pri neustálej výmene viac neprerobili, je lepšie sa naučiť s ním neplytvať a šetriť. Prípadne si vybrať cenovo výhodný toner OKI na internete. Vieme, ako na to!

Dbajte na pravidlá skladovania tonera

Toner by sa mal skladovať v uzavretej nádobe pri izbovej teplote (t. j. nie vyššej ako 30 stupňov).

Dátum exspirácie nie je na obale tonera vždy uvedený. Jeden rok je norma, ale za ideálnych skladovacích podmienok sa môže doba predĺžiť.

Pred každým otvorením balenia s tonerom sa ho odporúča pretrepať, aby sa odstránili hrče.

Pravidlá používania tonera

Dávate prednosť značkám, ako je Konica Minolta? Na tlač potom použite toner kompatibilný so špecifickým modelom tlačiarne alebo kopírky. Nezabúdajte, že zoznam kompatibilných nepôvodných modelov tonerov sa môže líšiť od pôvodného. Doplnenie kaziet nekompatibilným tonerom nepriaznivo ovplyvní kvalitu tlače a môže poškodiť zariadenie. Pozor na to pri výbere dodávateľa.

Pri doplňovaní náplní sa dôrazne odporúča používať osobné ochranné prostriedky – uzavreté ochranné okuliare, respiračnú masku a gumové rukavice. Aj v miestnosti by ste mali zorganizovať vysoko kvalitný odsávač pár s filtračným systémom.

Toner je príliš malý, takže ho telo nevníma ako cudziu látku, takže keď sa vdýchne, usadí sa v pľúcach a až v priebehu času môže viesť k vážnym zdravotným problémom. Preto si dávajte pozor a namiesto ručného plnenia si vyberte cenovo výhodné náplne na internete. Vaša tlačiareň a jej výsledky budú pre vás potom tou najlepšou odmenou.

Text:PR