Posted on

Mikrovlná rúra je zariadenie, ktoré používa mnoho ľudí denne. Niekedy vložíme do mikrovlnky aj niečo, čo tam vôbec nepatrí, no nemáme o tom vlastne ani tušenie. V tomto článku si povieme, ktorých sedem vecí do mikrovlnky rozhodne nepatrí.

1. Plastové nádoby a polystyrénové obaly

Mnohí ľudia vedia, že by sa plastové nádoby nemali zohrievať v mikrovlnej rúre, ale túto skutočnosť hravo ignorujú. A prečo je to zakázané? Pretože plasty obsahujú chemické látky ako je napríklad bisfenol a tie sa pri zohrievaní môžu dostať do jedla. Rovnako je to aj s polystyrénovými obalmi.

2. Vajíčka

Ak by ste niekedy chceli uvariť vajíčka v mikrovlnej rúre, už teraz vás upozorňujeme, že to vôbec nie je dobrý nápad. Explodujú a vy si tak narobíte veľa neporiadku. A pozor, dosť zle sa to čistí.

3. Mäso

Zabudli ste si večer vybrať mäso z mraziaka a jedným zo spôsobov ako rýchlo mäso rozmraziť, je dať ho do mikrovlnnej rúry? Nerobte to. Mäso sa vám na vrchu začne variť, zbledne, zatiaľ čo stred ostane zmrazený. Mäso tak bude nepoužiteľné, môžete ho rovno vyhodiť. Okrem toho to však spôsobuje rast baktérii.

4. Štipľavá paprika

Ak vložíte štipľavú papriku do mikrovlnej rúry, feferónke ani mikrovlnke sa nič nestane. Problém ale nastáva vo chvíli, keď otvoríte dvierka. Vtedy vás začnú štípať oči a feferónky vám môžu popáliť hrdlo.

5. Ovocie

Je niekoľko ovocí, ktoré keď dáte do mikrovlnej rúry, nestane sa im nič, no napríklad také hrozno môže explodovať alebo sušené hrozienka vám budú v mikrovlnke dymiť.

6. Riad s kovovým lemovaním

Taniere zdobené kovovými ornamentami možno vyzerajú na prvý pohľad pekne, no problém nastáva vtedy, keď si jedlo v takomto tanieri budete chcieť ohriať v mikrovlnej rúre. Reagujú totiž na mikrovlny.

7. Prázdna mikrovlnka

Ak mikrovlnú rúru pustíte bez toho, že by v nej bol vložený napríklad pohar mlieka, je dosť možné, že sa poškodí. Môže tým vzniknúť taktiež aj požiar. Dávajte si na to pozor.